Literatūros vadovėlis 12 kl. 2 d.
Autoriai
irena kanišauskaitė, loreta mačianskaitė, marius mikalajūnas, dalia satkauskytė, nijolė šervenikaitė, dainius vaitiekūnas, saulius žukas.
Leidykla:
„Baltų lankų“ vadovėliai
Leidimo metai:
2019
Apimtis:
251 psl.
ISBN:
978-995-523-640-5
Literatūros vadovėlio 12 klasei II dalis parengta pagal naująją literatūrinio ugdymo programą. Vadovėlyje kalbama apie XX a. antrąją pusę, kuri lietuvių tautai ir literatūrai buvo ypatingų pokyčių metas: sovietinio laikotarpio bandymai atsinaujinti, Sąjūdžio ir nepriklausomybės laikų kultūros ir literatūros savitumas. Ši dalis pradedama plačiu skyriumi apie Česlovą Milošą, taip pat pateikiami žymių lietuvių kultūros veikėjų, aktyviai prisidėjusių prie lietuvių kultūros modernizavimo, portretai: Algirdo Juliaus Greimo, Meilės Lukšienės, Marijos Gimbutienės, Vytauto Kavolio. Kultūros pokyčiai aptariami ir konkrečiai analizuojant paskutinių sovietmečio dešimtmečių, ir šiuolaikinės lietuvių prozos, poezijos, dramaturgijos bei eseistikos raidą.
Palyginti su ankstesne vadovėlio versija, iš esmės perrašytas 2 skyrius apie sąstingius ir atšilimus sovietinėje lietuvių kultūroje ir literatūroje, atnaujintas skyrius apie Justino Marcinkevičiaus kūrybą, plačiau pristatomas Jurgio Kunčino romanas „Tūla“, Danutės Kalinauskaitės proza, Aido Marčėno poezija, Mariaus Ivaškevičiaus dramaturgija bei Giedros Radvilavičiūtės eseistika. Labai sustiprinta metodinė vadovėlio dalis, atnaujinti klausimai ir kūrybinės užduotys.